pierrecassi-sade-logo
ADIYAMAN
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA

Anasayfa > Genel > Kahveci Tabipefendi Kervansaray Kahvesi

Kahveci Tabipefendi Kervansaray Kahvesi
Son Güncellenme : 09 Tem 2018 13:14

Kahveci Tabipefendi Kervansaray Kahvesi

 

Osmanlı Kahvesi Sizlere kahve ile alakalı farklı bilgiler sunmaktayız.

DAMLA SAKIZI VE YEDİ KARIŞIMLI TABİP EFENDİ KAHVESİ
Damla sakızı; sadece ülkemizde yetiştiği bilinen hatta üretiminin çoğunluğunun kendi adını taşıyan sakız adasında yapıldığı bilinmektedir. Sakız ağacının reçinesinden elde edilen damla sakızı ilk olarak yarı saydam ve kurutulmuş haliyle sert ve dağılan bir yapıdadır. Ağızda çiğnendikçe yumuşar ve mat beyaz bir renk alır. Hekimler tarafından damla sakızlı kahveler içilmesi tavsiye edilir çünkü birçok organımıza faydası çoktur.
Damla sakızı faydalarına değinecek olursak; böbreklere faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca karaciğere de büyük faydaları olduğu söylenmektedir. Bunlar dışından mide rahatsızlıklarına ve hazımsızlıklara iyi gelmektedir. Erkeklerde özellikle kısırlık oluşumunun engellenmesinde faydalı olduğu düşünülmektedir. Bunlar dışında damla sakızı göğüs hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Damla sakızı ayrıca felçli hastalarda iyi bir şifa kaynağı olduğu düşünülmektedir. Soğuk havalarda dalak üşütmesi oluşabilir damla sakızı ile yapılan kahveler buna iyi gelmektedir.
Kısacası pek çok organa pek çok faydası bulunmaktadır. Kahve ve damla sakızı sevenlerin kesinlikle bir kez olsun damla sakızlı kahveyi denemelerini tavsiye ederim. Dibek Kahvesi için bilgi alabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir

En Çok Görüntülenen Konular

Son Eklenen Konular