Adıyaman Tanıtım Günleri İstanbul Yeni kapıda Başladı

Adıyaman Tanıtım Günleri İstanbul Yeni kapıda Başladı

Tarihi ve kültürü ile medeniyetlerin kesişim noktası olan,hoşgörü ve barışın şehri, Adıyaman 2.Adıyaman Tanıtım Günleri 21-22-23-24 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Yenikapı’da düzenleniyor.Tüm halkımız davetlidir.

Güneşin en güzel doğup, battığı yer olan Adıyaman’ın tanıtım günleri İstanbul Yeni Kapı’da başladı. Adıyamanlılar Vakfının desteğiyle, Adıyamanlılar Federasyonunca, Yeni Kapı  Bulvarı Etkinlik Alanında  gerçekleştirilen Anadolu’nun Renkleri ve Adıyaman Tanıtım Günleri renkli görüntülere sahne oldu.

Tanıtım Günlerinin İstanbul’da iyi bir biçimde geçmesini sağlamak için Vilayet Makamında Vali Aykut Pekmez başkanlığında bir toplantı yapıldı.

Toplantıya, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Profesyonel. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, bir takım müessese amirleri, Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfının Yöneticileri ile STK Başkanları katıldı.

Biz Adıyamanlılar olarak bu işe gönüllü olarak girdik.Amacımız memleketimiz Adıyaman’ı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır.Adıyaman kadim bir şehirdir.Güneşin en güzel şekilde doğup battığı bir yerdir.Tarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Kültürüyle,tarihiyle,Adıyaman’a has mutfağıyla,turizmiyle bu değerlerin tanıtılmasını istiyoruz.

Gerçekleşen toplantıda, Adıyaman Dernekler Federasyonu Evrensel Sekreteri Orhan Karaman aracılığıyla gerçekleştirilecek etkinlik ve stant tertip etmeleri ile alakalı bir sunum yapıldı.

Adıyaman sahip meydana geldiği tüm değerlerin bir tüm olarak tanıtılması için Adıyaman Dernekler Federasyonu etkinliğinde İstanbul Yenikapı’da tertip edecek durumda olan tanıtım günlerine Valiliğin ve öbür müesseselerin katılımcı olarak stant açacaklarını belirten Vali Aykut Pekmez, “Adıyaman’ın tanıtımına dönük bu çeşit organizasyonları önem veriyoruz. Tanıtım günlerinin başlayacağı önce günden en son güne civarı çeşitli etkinliklerle ilimizi en güzel biçimde tanıtarak, Adıyaman’ın bağrındaki güzellikleri medeniyetlerin beşiği İstanbul’daki hemşerilerimizle ve İstanbullularla paylaşacağız”dedi.

Daha güzel yarınlar için Daha Huzurlu Bir Yaşam İçin Yapılan Mücadeleler Verilen Emekler Adıyaman Ve Adıyamanlılar İçin Olduğunu Bilinci İle Adıyaman ve Adıyamanlılardan Gurur Duyulacak Faaliyetler Organizeler Hız Kesmeden Devam Etmektedir