Adıyamanlılar Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesinde Buluşuyor

Adıyamanlılar Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesinde Buluşuyor

Uzun Zamandır Tadilat Ve Tamirat İşleri Yapılan Samsat İlçemize Bağlı Olan Safvan Bin Muattal Türbesi artık son aşamaya ulaştı Titizlikle özen gösterilerek yapımına Devam Edilen Türbemizin Açılışı Yapılacaktır.

Adıyaman Samsat İlçesinde Bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi Bazı Siyasetçilerimiz Ve Aynı zamanda Adıyamanlı İş Adamları yoğun Çalışmaları sonucu İnşasına Başlanan Türbemiz Artık Ziyaretçilerini Ağırlıya bilecek Aşamaya Ulaştı.

Daha önceki senelerde harabe durumda olan Safvan Bin Muattal Türbesi Gelen ziyaretçilerin türbenin içerine girdiği zaman bile uygun bir şartlarda olmadığı aşikardı Abdest alma yerinin tuvaletlerin uygun  bir sağlıklı ortamda olmadığı unutulmuş bir yer durumunda olduğunu Fark Eden Adıyamanlı Hemşirelerimiz Özelikle Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Ve Üyeleri Bu Konu Üzerinde Durmasıyla Beraber Yapımına Başlatmalarında Öncelik Etmiştir Oluşumun En Büyük Mimarlarında Olan Kültür Ve Anıtlar Başkanlığı Olan Duruma Duyarsız Kalmadı Yapımına Start Verildi

2020 Yılında Cami İn şatıyla Beraber Türbenin Bitmesi Planlanan Sahabe Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi Ziyaretçilerini Ağırlayacak Yapımında Emeği Geçen  Herkese Teşekkür Ederim Allah Razı Olsun Sizlerden.

Böyle Güzel Böyle Bir Önemli Yerin Yok Olmasına Göz Yummadığınızı Ve Aynı Zamanda Böyle Önemli Bir Evliyanın Adıyaman Samsat’ta  Olduğunu Bütün Türkiye’ye Hatırlatıp Meydana Gelmesinde Önemli Rol Oynadınız.

Adıyamanlılar Vakfı Bu Güzelliğe Bir Proje Başlatarak ortak Olduklar Her Yıl Geleneksel Hale Getirip Yılın Belli Bir Zamanında  Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesinde Buluşuyor. Bu  Sene 7 Eylül 2019 Cumartesi Günü Düzenleme Yaparak Türbenin Ziyaretine Gelecekler

Geleneksel hale getirilecek olan Sahabe Hz. Safvan Bin Muattal Türbesi de buluşalım Programına davetlisiniz.
Yer: Sahabe Hz. Safvan Bin Muattal türbesi 7 Eylül 2019 Cumartesi saat 15:00 Samsat Adıyaman