Adıyamanlılar Vakfı Etkinliklerine Devam Ediyor

Adıyamanlılar Vakfı Etkinliklerine Devam Ediyor

Adıyaman Ve Adıyamanlılar Olarak Hizmet noktasında sınır tanımaksızın hız kesmeden hezimet için varız daha güzel bir Adıyaman için nasıl el ele vere biliriz daha güzel bir toplum daha iyi bir stk nasıl oluruz   mantığıyla her zaman örnek olmaya devam ediyor Adıyamanlılar vakfı olarak yaptıkları ve yapacakları belkide bütün dernek ve vakıflara örnek oluyor.

Vakfın Bağcılar’daki evrensel merkezinde tertip eden programa Adıyamanlılar Vakfı daha önceki aşama başkanı Ramazan Aksoy, Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Mensupları Mahmut Göksu, Ömer Özkartal, Mustafa Karlı,Hasan Aydın, Hüseyin Gözgü,Ankara şubesi idare heyeti azası Hüseyin Duran, idare heyeti mensupları, komisyon başkanları, birden fazla STK başkanı, İşadamı, gazeteciler ve insanlar katıldı.
Adıyamanlılar Vakfı daha önceki aşama başkanı Ramazan Aksoy, bayramlaşmanın ehemmiyetine vurgu inşa etti.
İslam coğrafyasının bayrama kan ve gözyaşıyla girdiğini belirten Aksoy,”Maalesef biz burada klimaların altında bayramlaşıyoruz ama şimdi Suriye’deki, Arakan’daki, Libya’daki kardeşlerimiz kaç yıldır daima silahların altında bayrama giriyor. Cenab-ı Allah’tan temmenni ediyorum ki inşaallah bundan ardından İslam dünyasında sulh olabilir. Bu Şekilde kan gözyaşı olmaz ki güzel bir bayram olabilir. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vakfın Kurucu azası ve önceki aşama başkanlarından Ömer Özkartal ise bayramlaşma merasimine dahil olan herkese teşekkür etti.
Vakfın Adıyamanlıların hanesi meydana geldiğini belirten Özkartal, şu şekilde aynı ritimde devam etti:
“Onbir arkadaşla birlikte kurduğumuz bu vakıf şu anda bu bina tapusu, tümü hepimizin malı mülkü. Bunun yanında 1602 metrekare yerimiz var umarım orada çok daha harika bir Adıyaman kültür merkezi, hanesi, bir kompleks ifade edilecek Allah’ın izniyle. Bunun Için hepimizin hassas olması gerekli. Şu bina varsa, Adıyamanlılar Vakfı varsa, sivil topluluk kuruluşları güçlüyse bunun içerisinde bir samimiyet bir işe sarılma var. Her Birimiz işimize sahip çıkmazsak bu şekilde olmaz. Burada birey bir enerji ediniyor. Hemen ben birer birer gözlerinize baktığımda filhakika mutlu olmak duyuyorum, bayram 5 kat daha bayram oluyor. Bu güzellikler daha çoğediniyor, daha kuvvetli düşünebiliyoruz.Adıyamalılar Vakfı’nın burada meydana geldiği benzeri Adıyaman’da da bildiğiniz benzeri şubesi var. Aşağıya yukarıya 800 öğrenciye burs verilmektedir. Ankara’da arkadaşlarla tahmini üç yıldır çalışıyoruz, öyle ki yepyeni bir ev aldık.İki katlı çok güzel bir villa. Tahmini 600 bin TL parayı ödedik, tapusunu aldık.Bundan ardından Adıyaman’dan, İstanbul’dan,İzmir’den, Türkiye’nin ve dünyanın rastgele bir yerinden bir Adıyamanlı Ankara’ya gittiğinde gidecekleri bir yol tarifi var. Bundan ardından Allahı’n izniyle İzmir, Bursa, Adana, Antalya benzeri illerimizde de Adıyamanlılar Vakfı’nın bir şubesi olursa çok daha kuvvetli oluruz. Her Birimiz Adıyamalılar Vakfı’na sahip çıkacağız.”


Vakfın Kurucu Evrensel Sekreteri ve Mütevelli Heyeti Azası Mahmut Göksu ise, Kudüs’te yaşananların yürekleri dağladığını ifade etti. Takım ve beraberliğin ehemmiyetine dair Göksu şu şekilde aynı ritimde devam etti:
“Irkçılık, kardeşliğimizi, takım ve beraberliğimizi bozan en kocaman etkendir. Bayramlar bu bağlamda takım beraberlik tanışıp kaynaşmanın adresidir. Ankara’da güzel bir koltuk alındı. İnşallah bundan bu şekilde Adıyamanlılar vakfımızın Ankara’da da güzel bir yeri olacak. Vakıf olarak bundan bu şekilde hedeflerimizi hepten büyütecek, hepten kapsamlı kitlelere ulaşabilmek amaçlı çalışacağız. Bu vakıf hizmetleri hiçbirimizin kesin bir misyonu değil, tümü gönüllülük asalına dayalı yaptığımız bir çalışmadır. Nedeni Ise asıl var olan insanın gölüne girebilmektir, rızasına girebilmektir ve Cenab-ı Allah’ın rızasına erişebilmektir. Adıyaman burada tanışmamıza, kaynaşmamıza fırsat var olan mühim bir faktördür. Bugüne civarı çok güzel birşeyler yaşama geçti. İnşallah bundan bu şekilde de hepimizin duası, bilgisi ve sevgisiyle, katkısıyla daha güzel birşeyler olacak.”
Adıyamanlılar Vakfı Başkanvekili Abuzer Korkmaz da ümmet coğrafyasında çoğu müslümanın bayramlaşma fırsatı bulamadığını ifade etti.

 


Sivil topluluk örgütlerine çok önemli sorumluluk düştüğünü kaydeden Korkmaz,”Kendi köylerimizde, bizzat şehrimizde, bizzat ülkemizde hizmet etmek zorundayız ama bir Müslüman olarakn el pençelenip bu ümmettin dertleriyle de dertlenmek zorundayız. Şu an yeryüzünde nerde bir kan akıyorsa şüphesiz ümmettin kanı akıyordur. Biz sivil toplu örgütleri olarak her süre kavli duada bulunuyoruz ama bununla birlikte fiili duada da bulunmak istiyoruz, başka bir deyişle bizzat işin içerisinde olmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde yer aldı.
Konuşmaların sonrasında bayramlaşma gerçekleştirildi.

 

 

adıyamanlılar vakfı ankara 

adıyamanlılar vakfı başkanı 

adıyamanlılar vakfı üye girişi

 adıyamanlılar vakfı ne kadar burs veriyor 

adıyamanlılar vakfı üye ol

adıyamanlılar vakfı burs miktarı 

adıyamanlılar vakfı burs başvurusu 2018 2019 

adıyamanlılar vakfı mülakat tarihleri

 adıyamanlılar vakfı adıyaman