Adıyamanlılar Vakfı Hizmet Kervanına Ankarayı da Ekledi

Hüseyin Ural Kurucu Mütevelli heyeti üyesi hizmette sınır yoktur HİZMET KERVANIMIZA ANKARAYI DA EKLEDİK                       

Bundan yıllar yıllar önce Adıyamanlılara ait dernek ve vakıflarımızın sayısı yok denilecek kadar azdı.

 

Bizler, yani Adıyamanlılar olarak başka illerin vakıf ve derneklerinden yardım isterdik

Yıllar Sonra Bugün Geldiğimiz yer Adıyaman ve Adıyamanlılar olarak kabuğunu kırdı.

 Şimdilerde ise her ilçemizin köy dernekleri ve vakıfları olması bizi mutlu edip gurur duymaktayız.

Bu derneklerin ve vakıfların öncüsü de hiç şüphesiz ki Adıyamanlılar Vakfı olmuştur. 1996 yılında, büyük bir boşluğu doldurmak üzere kurulan vakfımız,  yıldan yıla dallanıp budaklanarak Adıyaman’ın ve Adıyamanlıların medarı iftiharı oldu.

Geçen 23 yılda on binlerce gencimize eğitim desteği ve ihtiyaç sahiplerine yurt içi ve yurt dışında insanlara yardım yaparak yardım eli uzattık.

Bizleri Çıkmış olduğumuz Bu Onurlu yolda’ Bizi yalnız bırakmayan tüm iş adamlarımıza, hayırseverlerimize teşekkür ederim.

    

Bursları,  “İmkânı olandan alıp ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırdık” ulaştırmak için köprü vazifesi gören Adıyamanlılar Vakfı, her alanda binlerce mezun verdi. Şimdi o mezunlarımız Adıyaman’da, doğdukları topraklara vefa borcunu ödüyor. Bir kısmı da yine Türkiye’nin dört bir yanında vatana, millete hizmet ediyor.

Çalıştıkları kurumlarda şehrimizi büyük bir başarı ile temsil eden hemşerilerimiz bizim için gurur kaynağı oluyor.

Giderek büyüyen Adıyamanlılar Vakfı ailesi, Türkiye’nin kalbi sayılan Ankara’da da artık hizmet halkasına yenisini ekledi.

 Geçtiğimiz günlerde açtığımız Ankara şubemiz, sadece orada okuyan Adıyamanlı gençlerimizin değil, , “Adıyamanlıyım” diyen herkesin evi olacak.

 Adıyaman’ın ardından Ankara’da da kendi yerimizi yeni bir şube açarak daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmanın kıvancını yaşıyoruz.

Tarihi Hamam önü semtinde vakfımıza, şehrimize bu tarihi binayı kazandıran, Vakıf Başkanımız Sait Aybak ve mütevelli heyeti üyelerimiz başta olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimize, komisyon başkanlarımıza ve bu hizmet kervanında “ben de varım” diyen tüm emeği geçen maddi ve manevi tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum..

Allah’a emanet olunuz…