Adıyamanlılar Vakfı’n dan Anlamlı Mesaj Halep Yolunda 19 TIR Yardım Gönderildi

Adıyamanlılar Vakfı, kan ve gözyaşının dinmek bilmediği Halepli kardeşleri amaçlı âdeta dayanışma duyurdu. Bombaların ve tabanca seslerinin içinde yaşamda kalma maçı verici tahmini 100.000 Halepli amaçlı başlatılan dayanak kampanyasında, Adıyamanlılar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti, Idare Heyeti, Denetleme Heyeti mensupları, Komisyon Başkanları ve Adıyamanlı hayırsever iş adamlarının desteğiyle tonlarca gıda malzemesi toplandı. Toplamında 19 tırdan meydana gelen “İyilik Konvoyu”, Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını tek nebze de olsa sarmak amaçlı merasimle Halep’e uğurlandı.

Genel Merkezi İstanbul Bağcılar’da yer alan ve bugüne civarı bunun için aynı beşeri yardımlarıyla toplumun prestijini kazanmakla bilenen Adıyamanlılar Vakfı, bu defa Suriye’de tahmini 5 senedir yeryüzünde eşine rastlanmayacak zulümlere maruz olan Halepli kardeşleri amaçlı kocaman efor sarf etti.

Vakıf Evrensel Merkezinin önünde tertip eden manalı törene; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Evrensel Başkanı Ramazan Aksoy, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, birden çok bürokrat, belediye parlamento mensupları, iş adamları, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu ve Idare Heyeti mensupları ile Komisyon Başkanları, milli ve mahalli medyadan birden çok gazeteci iştirak etti.

Adıyamanlılar Vakfı Evrensel Başkanı Aksoy: “Halep’teki Kardeşlerimize Dayanak Etmek Boynumuzun Borcudur.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Evrensel Başkanı Ramazan Aksoy, şunları ifade etti: “Adıyamanlılar Vakfı olarak aylardır kan, zulüm ve gözyaşlarının sona ermek tükenmek bilmediği Halepli kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamak ve belli bir süre olsun yaralarına merhem olmak amaçlı başlattığımız gıda kampanyasında 19 tırdan meydana gelen iyilik konvoyumuz, bu sabah Esenler Belediyesi ve Bağcılar Belediyesi tarafından Halep’e gerçek sokak alacak olması bizleri ziyadesiyle sevinçli etmiştir. Bu konuda kocaman hassaslık gösteren; tüm vakıf gönüldaşlarıma ve hayırsever iş adamlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Halep; tarihi ile, mimarisi ile, tabiatı ile, kültürü ile Ortadoğu’nun müstesna tek şehri iken, âdeta tarih sayfalarına ayrılınmıştır. Çanakkale savaşlarında 6.000 şehit verici Halep ile var bulunan gönül ve mukadderat birliğimiz bizleri harekete geçirmelidir. Halep’te, Müslüman kardeşlerimiz süren çetin savaş şartlarının üzerine son olarak de açlık ile uğraş veriyor. Eşlerini şehitlik aşaması ile toprağa verici anne adaylarımız son olarak de küçük yavrularını açlık amacıyla toprağın kara bağrına bırakıyor. Bu annelerin gözyaşlarını azaltmak, acılarına partner olmak ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifinin gereğini mahaline getirmek , “Ölmek talep ediyorum nedeni ise cennette ekmek var” diyen küçük yavrunun sesine kulak olmak amaçlı tüm imkânlarımızı zorlayarak -Adıyamanlılar Vakfı olarak, bundan önceki vakitlerde meydana geldiği gibi- yeryüzünde nerede tek mazlum varsa onlara gereken yardımı yollamak en mühim görevimiz olarak biliyoruz” diyerek, bu manalı gün içerisinde bizzat kendilerini tek bırakmayan herkese teşekkür etti.

Esenler Belediye Başkanı Göksu: “19 Tır, Halepli Kardeşlerimiz İçin Yola Çıkıyor.”

Adıyamanlılar Vakfı’nın Halep amaçlı göstermiş meydana geldiği duyarlılığından ötürü tüm Adıyamanlı hemşerileriyle gurur duyduğunu anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu yardımla Halep’teki kardeşlerimizin yüreğindeki sevgi ile bizzat sevgimizi bütünleştirip kardeşlik ruhumuzu tekrar tescil faktörün kıvancını yaşıyoruz. Halep bizim amaçlı çok kocaman tek mana ifade etmektedir. Nedeni Ise Halep’e düne civarı Gaziantep’e ve Şanlıurfa’ya gider benzeri gidip gelebiliyorduk. Dün ülkemizi düşmanlardan muhafaza etmek amaçlı Çanakkale’de en çok şehit vermiş Halepli kardeşlerimiz, bu sabah üzgünüm bombaların içinde şehit oluyor. Kimileri ise evini yurdunu ayrılarak çaresizlik içerisinde ölümü bekliyor. Bu feryada kulak verici tek fert ise tekrardan her süre meydana geldiği benzeri Cumhurbaşkanı ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan oluyor. Bu yardımlarla belki bu sabah Halepli kardeşlerimize evinin sıcaklığını hissettiremeyiz ve belki de onların acılarını onlar civarı hissedemeyiz ama en azından hiç olamasa Halepli çocuklar ölmesin, aç kalmasın, üşümesin diye onların yanında olduğumuzu gösteriyorsak ne sevinçli bizlere. Bu güzel organizasyonda emeği geçen Adıyamanlılar Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz. Onlarla ne civarı övünsek azdır” şeklinde sohbet etti.

Esenler Kaymakamı Şahin: “Bu Yardımlarla Öz Kardeşlerimize Kucak Açıyoruz”

Bugün çok daha farklı tek görev ile görevlendirmiş bulunuyoruz. Bizzat öz kardeşlerimize kucağımızı açtığımız benzeri onların temel ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı âdeta dayanışma ilan eden fahri hemşehrisi olduğum Adıyamanlılar Vakfı’nın bu mühim organizasyonuna katılmaktan kocaman onur duyuyorum. Türkiye, misafir ettiği 3 milyon fert ile yeryüzünde en çok mülteciye ev sahipliği yapan ülkelerin başında yer alıyor. Biz kocaman tek milletiz ve kocaman tek medeniyetiz. Kocaman medeniyetler şefkatle ve merhametle varlığını hissettirir. Bu bizim amaçlı kocaman tek lütuftur. Bu tür beşeri yardımlarda her şeyi devletten beklemek mahaline şefkat ikliminin tabana yayılması gerekli. Adıyamanlılar Vakfı’mız bunun en mühim örneğidir. Unutmayalım ki, Halep bizim tek parçamızdır. Bundan 90 yıl önce valilik ve kaymakamlık kararnamelerinde Halep de vardı. Halep tek sancaktı; Gaziantep ve Şanlıurfa’nın kazasıydı. Başka Bir Deyişle bizim parçamızdı, canımızdı ve öz kardeşlerimizdi. Onların acılarını yüreğimizin en derininden hissettirmekle mükellefiz. İşte bunun en mühim örneğini gösteren Adıyamanlılar Vakfı’na duyarlılığından ötürü şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Programın sonunda Adıyamanlılar Vakfı’nın Mütevelli Heyet Mensubu Abdulgani Tekin’in eşliğinde edilen dualardan daha sonra dayanak tırları siren sesleri ve alkışlar eşliğinde Halep’e gerçek sokak aldı.