Omega 3 Balık Yağları Nedir?

Omega 3 Balık Yağları Nedir?

Küçüklükten itibaren aile bireyleri tarafından küçük çocuklarında daha iyi gelişmesine yardımcı olmak için kullanılan Omega 3 yağları küçüklükten gençlik çağına kadar daha iyi gelişmesine ve daha iyi bir şekilde akılını kullanmasına yardımcı olmaktadır.


Omega 3 Balık yağları aslında bir tür doymamış yağ türlerinden biridir. Yağ asitleri grubuna dahil olan yağ asitleri arasında yer alan Omega Balık yağları insan vücudu tarafından salgılanmadığı için üretilmediğinden dışarıdan takviye olarak alınması gerekmektedir. Birçok besinin içerisinde bulunarak insan vücuduna girebilen Omega 3 yağları badem, fındık, keten tohumu, somon, uskumru gibi gıdalarda bulunarak insan vücuduna girebilmektedir. Bu besinlerin dışında ise kapsül olarak da insan vücuduna girebilmektedir. Vücut tarafından ihtiyaç duyulan Omega 3 Balık ihtiyacı çocukluk döneminden başlayarak yaşlılık dönemine kadar devam etse de genellikle çocukluk döneminde daha sık görülmektedir.
Omega 3 Balık Yağ Alımının Faydaları Nelerdir?
Omega 3 Balık yağları vücut içerisine girdiği zaman pek çok işlevi arttırmaya yardımcı olarak insan sağlığında etkili olmaktadır. Vücutsal direnci arttırmada yardımcı olan Omega 3 Balık yağları bünye de bulunan tüm sindirimleri de aynı oranda düzenlemeye yardım etmektedir. Sindirim ve vücutsal oranda direnç konusunda yardımların yanı sıra bazı durumlarda da yardımcı olmaktadır bunlar;
Kolestrol ve trigliseritler oranlarını düşürerek kalp krizi riskini en az indirmeye yardımcı olmaktadır.
Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olduğu gibi sinir sistemi üzerinde de olumlu yönde etkisi bulunmaktadır.
Göz üzerinde bulunan sarı nokta tehlikesini de yok etmeye yardımcı olur.
Yaş ilerledikçe insanlarda görülen Alzheimer ve bunama gibi hastalıkları yaşama durumunu aynı oranda azaltmaya yardımcı olmaktadır.
Günlük yaşamlarımızda olaylara daha iyi odaklanmaya yardımcı olmaktadır.
Kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olmaktadır.
Vücut üzerinde bulunan tüm kemiklerde güçlenme yapısını yükseltmeye yardımcı olmaktadır.
Omega 3 Yağlarını Kullanması Gereken Kişiler


Omega 3 Yağları insan vücudunda salgılanmadığından bazı durumlarda dışarından alınması gerekmektedir. Alınmadığı durumlarda ise bazı vücut üzerinde bozukluklar ile birlikte dengesizliklere de yol açabilmektedir. Kalp atışlarında ki düzenlemeye yardımcı olduğundan kullanılmadığı ya da eksikliği durumlarında ciddi kalp problemleri meydana gelebilmektedir. Bu yüzden eğer vücudunda kalp rahatsızlığı olan kişiler, okul çağında olup da daha gelişmesine yardımcı olması gerektiğini düşündüğünüz çocukları, doktor kontrolünde olacak şekilde hamile kadınlar, belli bir yaş sınırına gelmiş menopoza girmiş kadınlar, yapılan test sonucunda vücut değerleri yüksek olan insanlar, şeker kontrolü sağlandığında yüksek olan kişiler omega 3 yağlarını kullanırlarsa görmüş oldukları olumsuz durumları olumlu yöne çevirmek için yardımcı olmaktadır. Turuncu ecza Omega 3 yağlarını doktor kontrolünde olan kişilerce desteklemektedir.
Omega 3 yağları konusunda kullanmasında fayda görülen ve daha yardımcı olacağını düşünülen kişilerde hamile kadınlardır. Doktor kontrolünde olacak şekilde kullanıldığında yaşanılacak durumlar şu şekildedir;
Anne karnında bulunan bebeğin erken doğma olasılığının daha aza inmesi için yardımcı olur.
Bebeğin retina ve beyin gelişmesini olumlu yönde etkileyerek daha iyi gelişim sağlamışına yardımcı olmaktadır.
Anne karnında bulunan bebeğin matematik zekasına ve okuma, yazma gibi eğitimsel durumlarda daha iyi gelişim göstermesine yardımcı olmaktadır.
Annenin hamilelik döneminde yaşamış olduğu lohusalık sendromunu en az şiddet ile atlatmasına yardımcı olmaktadır.
Hem hamilelik döneminde hem de hamilelikten önce hatta hamile olmadan önce bile omega 3 yağlarının vücut üzerinde pek çok konuya yardımcı olmaya çalıştığını görebiliyoruz. Bu durumlarda yaşanılan olası aksilikleri doktorunuza danışabilir omega 3 yağlarını kullanmadan öncede doktor onayınızı alarak vücut üzerinde yardımcı olduğu konuları görebilir ve en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

 

balık yağı nasıl kullanılır,

balık yağı kullananlar,

balik yaği kilo aldirir mi,

balık yağı faydaları,

balık yağının zararları,

balık yağı çoçuklar için,

balık yağı fiyat,

omega 3 fiyat,

omega balık yağı sıvı,